Archív správ

Apríl 2013

arcibiskup Mario Giordana

V stredu 10. apríla 2013 poctil Inštitút Naše Aktivity Pre Slovensko svojou osobnou návštevou apoštolský nuncius pápeža Františka na Slovensku, arcibiskup Mario Giordana. V Kancelárii NAPS v Bratislave privítal Jeho Excelenciu zakladateľ inštitútu Peter Solej a veľvyslanca pápeža v našej krajine informoval o medzinárodnej činnosti občianskeho združenia i o aktivitách, ktoré mieni inštitút zrealizovať v roku 2013, deviatom roku svojej činnosti.

Arcibiskup Giordana, doyen diplomatického zboru na Slovensku ocenil, že NAPS aj napriek celosvetovo rozšírenej sekularizácii pokračuje vo svojich ekumenických aktivitách, ktorými podporuje v spoločnosti dialóg a toleranciu v duchu vzájomnej úcty a úprimného priateľstva. „Dialóg a komunikácia je základom pre spoločné úspechy v budúcnosti,“ povedal počas stretnutia veľvyslanec pápeža.

Peter Solej poďakoval pánovi apoštolskému nunciovi za jeho priazeň a ubezpečil ho o najhlbšej úcte členov inštitútu voči nástupcovi Svätého Apoštola Petra, pápežovi Františkovi, ktorý od prvej chvíle svojho nástupu na Petrovo ministérium otvára srdcia ľudí svojou skromnosťou a pokorou. Solej počas stretnutia poďakoval apoštolskému nunciovi aj za jeho podporu pri komunikácii inštitútu s úradmi pápeža Benedikta XVI. Dnes už emeritný Svätý Otec zaslal v roku 2009 svoj telegram na 5. ročník medzinárodného ekumenického koncertu NAPS, na ktorý vymenoval svojho osobného legáta aj duchovný líder Pravoslávnej cirkvi na celom svete, Ekumenický patriarcha Bartolomej I. Konštantinopolský. Pápež v roku 2010 taktiež udelil zakladateľovi NAPS Petrovi Solejovi vo Vatikáne osobnú audienciu.

Späť