Archív správ

Máj 2013

Barack Obama

Washington / Bratislava - Prezident USA Barack Obama zaslal zakladateľovi NAPS osobný list, prostredníctvom ktorého mu poďakoval za venovanie výtlačku z jeho piatej knihy Krása zakliata v kove.

„Milý Peter, chcel by som vyjadriť moje hlboké poďakovanie za Tvoj milý dar. Veľmi si cením Tvoje zmýšľanie a štedrosť. Keďže náš svet čoraz viacej rastie k vzájomnej závislosti, teším sa na prácu pre úžitok našich dvoch národov a pre posilňovanie väzieb medzi našimi ľuďmi.,“ uviedol šéf Bieleho domu vo svojom liste.

List Barack Obama

Kniha Krása zakliata v kove prezentuje novodobé medailérske dielo svetovo unikátnej slovenskej mincovne v Kremnici. Publikácia je venovaná pamiatke troch návštev blahoslaveného pápeža Jána Pavla II. na Slovensku a doteraz ju od autora prijali viaceré autority z domova i zo zahraničia. Medzi nimi všetci novodobí slovenskí prezidenti, bývalý český prezident Václav Klaus, jordánsky kráľ Abdullah II., nórsky kráľ Harald V., španielsky kráľ Juan Carlos I., bývalá holandská kráľovná Beatrix a osobne aj Ekumenický patriarcha Bartolomej I. a pápež Benedikt XVI. „Teším sa, že sa aj touto formou môže pozitívne zviditeľňovať dielo najstaršej, nepretržite pracujúcej mincovne na svete,“ uviedol pre médiá zakladateľ Inštitútu NAPS.

Späť